Könyvtári hírek

Karácsonyi nyitva tartás

Tájékoztatjuk a könyvtárhasználókat, hogy a Főkönyvtár 2016. december 19. és 2017. január 1. között zárva tart. Megértésüket köszönjük!

Könyvtári kirándulás

December 14-én karácsonyi kirándulásként a Csornai Premontrei Apátságba látogattunk. Az apátságban Márton apát úr fogadott minket, aki bemutatta az apátságot, ezen belül a könyvtárat és a levéltárat is. A látogatás végén pedig Bertalan perjel vezetésével a Nagyboldogasszony Templomot tekintettük meg. Ezúton is köszönjük apát úr és az egész csornai premontrei közösség vendéglátását.

"Könyvtár, ami összeköt" 2016

Szeptember 24. és október 22. között immár hatodik alkalommal került sor a „Könyvtár, ami összeköt” – Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok együttműködése című ösztöndíjprogramra, melynek keretében október 15-én Pannonhalmára látogattak a résztvevők. Az apátságban Ásványi Ilona vezetésével megtekintették a főbb látnivalókat, majd a könyvtárban könyvbemutatásra is sor került, amin a könyvek mellett híres magyarok levelezéseibe is betekintést nyertek a hozzánk ellátogatók.

Central European University csoportja

2016. június 1-én prof. Klaniczay Gábor vezetésével az Institute for Advanced Study at Central European University (CEU) csoportja látogatott el hozzánk.
A csoportot Dejcsics Konrád és Horváth Sára vezette az apátságban, akik az apátsági látnivalókat és a kiállításokat (Szent Márton emlékezete, Ernst-kódex) mutatták meg a csoportnak, akik nagyon jól érezték magukat.