A pandémia miatt ismét elmarad az egyházi könyvtárosok találkozója Pannonhalmán

A pandémia harmadik hullámában a Egyházi Könyvtárak Egyesülése vezetősége úgy döntött, hogy idén sem rendezni meg a egyházi könyvtárosok szokásos nyári találkozóját.

A Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár, mint házigazda bízik abban, hogy 2022-ben vendégül láthatja az egyházi könyvtárosokat.

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése (EKE), a Magyar Egyházi Levéltárosok Egyesülete (MELTE) és az Egyházi Muzeológusok Egyesülete (EME) 2020-ban közös találkozót tervezett Pannonhalmára. A pandémia miatt az összejövetel elmaradt, abban a reményben, hogy 2021-ben megvalósulhat majd.

A járvány harmadik hullámában a könyvtárosegyesület és a muzeológusok szervezete vezetősége felelősséggel úgy döntött, hogy idén sem vállalhatja a konferencia megrendezését személyes jelenléttel.