Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatóinak kirándulása

November 25-én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem művészettörténet szakos, másodéves MA-s hallgatói egy kiránduláson vettek részt. Pannonhalmán és Győrben felkeresték a legszebb, 18. századi, magyarországi, emblematikus díszítésű belső tereket, amelyek szorosan összefüggnek egymással. Az Emblematika című speciális kollégium hallgatói Kusler Ágnes tanárnő vezetésével Pannonhalmán megnézték a Főapátság emblematikus díszítésű refektóriumát, a Főapátsági Könyvtárban  belelapozhattak különböző 17-18. századi „emblémás” könyvekbe. Délután Győrben a Xantus János Múzeum, az ún. Apátúrház dísztermét keresték fel, majd megtekintették a volt jezsuita, ma bencés templomot, az egykori jezsuita, ma bencés rendház emblematikus díszítésű díszlépcsőházát és patikáját. Vendégeink – visszajelzéseik alapján - sok érdekes információval gazdagodtak.