A könyvtár elérhetősége

Tel.: +36 96 570-142
E-Mail: fokonyvtar@osb.hu

Igazgató: Ásványi Ilona

Kutatás és könyvtárhasználat előzetes bejelentkezés után lehetséges!

Kérjük telefonon vagy e-mailben egyeztessen!

Megközelítése

A Főapátság könnyen elérhető saját járművel és tömegközlekedési eszközökkel egyaránt.

Közúton
Budapest, Hegyeshalom, Győr felől az M1-es körgyűrűről a Veszprém felé vezető 82-es úton (külön tábla is jelzi Pannonhalmát az autópályán). A Balaton felől Veszprémen keresztül szintén a 82. számú főúton. Székesfehérvár felől a 81. számú útról a Kisbér-Mezőörs útvonalon.

Menetrend szerinti autóbuszjárattal
A buszok Győrből, az autóbusz-pályaudvarról indulnak minden nap 8.00, 10.15 és 12.00 órakor és vasárnap és ünnepnapokon 14.10-kor is Pannonhalmi Főapátság (Vár főkapu) végállomással, valamint több járat van, amelyik a városba visz csak, de kb. negyedórás sétával innen is megközelíthető az Apátság.

Menetrend szerinti vonattal
A Győrből Veszprémbe (Bakonyszentlászlóra ill. Zircre) induló szerelvények érintik Pannonhalma állomását. A vasútállomástól mintegy két kilométeres séta a monostor.

PDF icon menetrend-2018-201950.46 KB