Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése járvány miatt elmaradt pannonhalmi találkozója kapcsán…

Immár két évtizede ilyen tájban, június végén az egyházi könyvtárosok találkozót szerveznek, hogy országos konferencián tájékozódjanak a magyar könyvtárügyet foglalkoztató kérdésekről, szakmai délelőttön beszámoljanak a gyűjteményeikben folyó munkáról, kirándulás formájában megismerkedjenek egymás könyvtáraival és az adott régió egyházi-vallási nevezetségeivel, műemlékeivel, értékeivel.

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése idei találkozójának, melyet a Magyar Egyházi Levéltárosok Egyesületével és az Egyházi Muzeológusok Egyesületével közösen tervezett, Pannonhalma adott volna otthont, ám ezt a találkozót a járványveszély miatt le kellett mondanunk.

Reméljük, hogy az elmaradt találkozót is megtarthatjuk egy év múlva, 2021. június 28. és 30. között.

Ha a 2020. június 22. és 24. között tervezett találkozó el is maradt, Pannonhalma, benne a Főapátsági Könyvtár egész évben szeretettel vár minden kedves Kollégát.

A csatolásban olvashatják Ásványi Ilona, az Egyházi Könyvtárak Egyesülése elnöke, a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár vezetője gondolatait az elmaradt találkozó kapcsán.