Gerő Éva Alap 2020 - Eredményhirdetés

Gerő Éva Alap pályázat nyertese 2020-ban az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár. Ezen túl Gerő Gyula a másik három könyvtár folyamodványát is támogatja 2020-ban. A nyertes Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárnak szívből gratulálunk! Mind a négy könyvtár munkatársainak testi-lelki erőt, kedvet és szép eredményeket kívánunk!

A Gerő Éva Alap 2020. évi pályázati kiírását 2020. április 10-én tettük közzé a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár holnapján, az Egyházi Könyvtárak Egyesülése (EKE) honlapján, a KATALIST-en és az EKE levelezőlistáján. A pályázatok beérkezésének határideje 2020. május 15. volt. A kuratórium 2020. május 31-ig döntött, az eredményt 2020. június 12-én tettük közzé. A pályázat megvalósítási határideje: 2020. december 31., elszámolás 2021. január 31-ig.

A kiírásra négy pályázat érkezett: a szombathelyi Szily János Egyházmegyei Gyűjtemény és Látogatóközpont, Egyházmegyei Könyvtár, az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium Könyvtára és az Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem Könyvtára pályázata.

Gerő Gyula, a Gerő Éva Alap alapítója úgy döntött, hogy 2020-ban a pályázat nyertese az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár, ők kapják az Alap biztosította 300.000 Ft-ot.(Megjegyzés: az Alapról szóló megállapodás értelmében, amennyiben az alaptőke kamata nem éri el a 300.000 Ft-ot, az Alapító, Gerő Gyula kiegészíti azt.)

Ezen túl Gerő Gyula a másik három könyvtár folyamodványát is támogatja 2020-ban. A szombathelyi Egyházmegyei Könyvtár kérelmét csaknem teljes egészében, a hódmezővásárhelyi református gimnázium könyvtára és az Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem Könyvtára kérését részben.

Az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtár egyedi restaurálásra pályázott. A megvalósítás teljes össze 500.000 Ft. A munkát 200.000 Ft önrészből és a Gerő Éva Alap pályázatán elnyerhető 300.000 Ft-ból kívánják elvégeztetni.

A szombathelyi Egyházmegyei Könyvtár a pályázati támogatásból egy múzeumi (könyvtári) porszívót szeretne megvásárolni. A megpályázott összeg bruttó: 201.231 Ft volt. A szombathelyi könyvtár kérelmét az Alap adta lehetőségeken túl, Gerő Gyula 200.000 Ft-tal támogatja.

A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium és Szathmáry Kollégium Könyvtára két darab páramentesítő és légtisztító készüléket és két hozzávaló szűrőt szeretne beszerezni. A megpályázott összeg bruttó 284.960 Ft. A könyvtár kérését az Alapító, Gerő Gyula az Alap adta lehetőségeken felül 100.000 Ft-tal támogatja.

Az Országos Rabbiképző Zsidó Egyetem Könyvtára egy állományvédelmi nedv és porszívógép beszerzésére pályázott. A megpályázott összeg: 300.000 Ft. A könyvtár kérelmét Gerő Gyula az Alap adta lehetőségeken felül 100.000 Ft-tal támogatja.

A nyertes Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárnak szívből gratulálunk!

A Gerő Éva Alapról az EKE honlapján itt tájékozódhatunk: https://eke.hu/gero-eva-alap

Ásványi Ilona a Gerő Éva Alap adminisztrátora