Kompetenciák és trendek. A Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) konferenciája az Országos Széchényi Könyvtárban

Immár negyedik alkalommal szervezett a könyvtárosi kompetenciák témában - idén Kompetenciák és trendek címmel - nemzetközi tudományos konferenciát az MKE 2019. április 3-án az OSZK-ban. A szakmai napon előadott Ásványi Ilona, az Egyházi Könyvtárak Egyesülése (EKE) elnöke, könyvtárunk igazgatója is.

Ásványi Ilona, …férfinak ÉS nőnek teremtette… (Ter 1, 27b) Könyvtárosnők és könyvtárosok (?!) egyházi könyvtárakban című előadásában a különböző előítéleteket és vélekedéseket kiigazítva azt bizonyította egy kérdőíves felmérés segítségével, hogy vannak női vezetők az egyházi könyvtárak élén napjainkban, akik felsőfokú szakképzettséggel és egyéb felsőfokú végzettséggel bírnak, és tudásuk nem elavult. A vezetői pozíciót az utóbbi időben pályázati úton nyerték el; nemcsak a vallási elkötelezettségük vagy teológiai végzettségük számított, és az ismeretség. Vezetői státuszuk nem formális, a sajátos, a világiaktól eltérő egyházi fenntartók bevonják őket az intézmény fenntartását és működtetését érintő kérdésekben: gazdálkodás, költségvetés, humánerőforrás, pályáztatás, szervezeti kultúra stb.
A szakmai konferenciáról beszámolót az EKE honlapján ITT olvashatunk.
Az előadás prezentációja az MKE honlapján ITT látható-olvasható.