100 éves a bencés diákok egyesülete – „ünnepi öregdiáknap”

A Bencés Diákszövetség (BDSZ) 2023-ban ünnepli alapításának 100. évfordulóját. Az erre emlékező, a szokásos diáknaphoz hasonló, ám idén ünnepi rendezvényt szeptember 9-én szervezte meg a Főapátság és a gimnázium Pannonhalmán. Az ünnepi program kezdőeseménye és csúcspontja – ahogy beszédében Cirill főapát úr is elmondta –a szentmise volt a Bazilikában, ezt követte az BDSZ 100 ünnepség a gimnázium Dísztermében. A szokásos virsli+sör ebéd után a KÖNYVTÁRban folytatódott a program, ahol kihirdették a BDSZ által meghirdetett fotópályázat nyerteseinek nevét., majd Dejcsics Konrád atya megnyitotta és Ásványi Ilona könyvtárigazgató bemutatta az „Elszálltak, hajh, most az évek…” Bencés diákok egyesülete 100 című kiállítást.  A napot fakultatív workshopok, csoportos látogatások zárták, mely során a bazilikát, a gimnáziumot, az ásványtárat ás a Zarándoklat időszaki kiállítás nézhették meg az érdeklődők.