Forráskiadvány a Benedictina gyűjteményből

A Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség (METEM) – Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány kiadásában, Somorjai Ádám OSB gondozásában jelent meg a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár Benedictina gyűjteményében őrzött (jelzete: BK 734 /V) kézirat, Szivós Donát bencés szerzetes 1945-1946-ban, esztergomi házfőnöksége alatt írt naplója.

A naplóra utalt és forrásként használta Miklós Tamás A második világháború harceseményei Esztergom térségében 1944-45-ben és a város háborús embervesztesége című könyvében. (https://konyvkultura.kello.hu/egypercesek/2023/04/esztergom)

A kötet bibliográfiai adatai:

Szivós Donát esztergomi házfőnök és igazgató naplója 1945. március 21.-1946. június 29.

A bevezetőt írta és a szöveget gondozta: Somorjai Ádám OSB

Budapest: Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség (METEM) – Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány, 2024

(Jeles bencés tanáraink 2.)

Szivós Donát naplója a Jeles bencés tanáraink sorozat 2. köteteként jelent meg

A sorozat első kötete:

Jávor Egon emlékezete

Szerk. Kovács József László, Orbán Aladár , a szöveget gondozta Sarkady Sándor

Budapest: Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség (METEM) – Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány, 2011 (Jeles bencés tanáraink 1.)