Gerő Gyula búcsúztatása - RIP

A gyászoló család és az Országos Széchényi Könyvtár megrendülten tudatja, hogy dr. Gerő Gyula könyvtáros, több szakmai folyóirat és nélkülözhetetlen adattár szerkesztője, Szabó Ervin emlékéremmel és Széchényi Ferenc-díjjal kitüntetett kiváló művelődéstörténeti szakember, a magyar könyvtárügy évtizedeken át meghatározó személyisége életének 98. évében, 2022. április 13-án elhunyt.

Búcsúztatására 2022. május 24-én 11.15 perckor a Farkasréti temető Makovecz-ravatalozójában kerül sor.

Búcsúbeszédet mond Rózsa Dávid, az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója és Várszegi Asztrik, a Pannonhalmi Főapátság emeritus főapátja.

A család kérése, hogy aki virággal szeretne dr. Gerő Gyulára emlékezni, a búcsúbeszédek után a sírnál helyezzen el egy szál virágot.

Dr. Gerő Gyulát az Országos Széchényi Könyvtár saját halottjának tekinti.

Image icon gero_gyula_gyaszjelentese.jpg183.63 KB