A "Könyvtár, ami összeköt" program idei résztvevőinek kirándulása Pannonhalmára

A "Könyvtár, ami összeköt"Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok együttműködése ösztöndíj keretében 2022. szeptember 24. – október 23. között nyolc határon túli és két magyarországi szakember tölthet egyidejűleg egy hónapot az Országgyűlési Könyvtárban. Az idei ösztöndíjasok immár hagyományosan Pannonhalmára is kirándultak – 2022. október 8-án látogatták meg a Pannonhalmi Főapátságot.

A "Könyvtár, ami összeköt" program célja a Kárpát-medencei fiatal magyar könyvtárosok közös munkavégzésének, tapasztalatcseréjének, szakmai együttműködésének elősegítése, támogatása. A résztvevőknek az Országgyűlési Könyvtárban eltöltött egy hónap során lehetőségük nyílik a könyvtár állományának, szolgáltatásainak, működésének megismerésére; gyakorlati munkavégzésre, saját szakmai tevékenységük bemutatására; kapcsolatépítésre; közös szakmai együttműködési projektek kidolgozására illetve azokban való részvételre.

A programra az alábbi országokból lehetett pályázni: Horvátország, Magyarország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia, Ukrajna.

Az idei ösztöndíjasok a következő fiatal kollégák:

Galla-Csiki Éva (Tolna Megyei Illyés Gyula Könyvtár, Szekszárd)

Nagyné Sári Aliz Imola (József Attila Megyei és Városi Könyvtár, Tatabánya)

Csog Ágnes (SAPIENTIA Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Marosvásárhelyi Kar, Sepsiszentgyörgyi Tanulmányi Központ)

Ványolos Noémi (Csíkszentgyörgy Község Polgármesteri Hivatal, Községi Könyvtár)

Török Karola (Olthéviz)

Dombi László (Csallóközi Könyvtár, Dunaszerdahely)

Bodnár Barbara (Magyar Tudományos Akadémia, Könyvtár és Információs Központ)

Hajdu Attila (Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár)

Szabó-Turákné Póka Ágnes (Országgyűlési Könyvtár)

Varga Emese (Országos Széchényi Könyvtár)

Image icon konyvtar_ami-2022-3.jpg4.11 MB