Megjelent az Ernst-kódex hasonmáskiadása és a tanulmánykötet

Ernst-kódex (OSZK, Cod. lat. 431)- Hasonmás kötet
Ernst-kódex (OSZK, Cod. lat. 431)- Tanulmánykötet
Bp.- Pannonhalma, OSZK- Pannonhalmi Főapátság, 2016.- 99 p.
ISBN (Fakszimile): 978-963-200-652-9
ISBN (Tanulmánykötet): 978-963-200-653-6

Nyomdai előkészítés és kivitelezés Pytheas Könyvmanufaktúra

Tartalom:

• Előszó
  • Madas Edit: Az Ernst-kódex leírása
  • Dejcsics Konrád: Az Ernst-kódex hagiográfiai írásai Szent Márton életéről
  • Thoroczkay Gábor: Szent István legendái a 19-20. századi tudományos kutatások fényében
  • Déri Balázs: Az Ernst-kódex Szent Mártonról szóló írásainak latin szövege
  • Szovák Kornél: A kódex szövegének helye az István-legendák hagyományozódás-történetében

Részlet a tanulmánykötet előszavából:
Szent Márton, a pannóniai Sabariából származó szerzetespüspök születésének ezerhétszázadik évében egyedülálló együttműködés valósult meg hazánk három kiemelkedő és nagy múlttal rendelkező intézménye között. A Pannonhalmi Főapátság, az Országos Széchényi Könyvtár és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara felelős vezetői felkarolták Szovák Kornél középkorkutatónak, az MTA-ELTE-PPKE Ókortudományi Kutatócsoportja vezetőjének, egykori pannonhalmi diáknak javaslatát, és támogatták, hogy megjelenjen az Ernst-kódex (OSZK Cod. Lat. 431) első teljes hasonmás-kiadása a jelen kísérőkötettel együtt. Közösségvállalásukkal hozzájárultak egyrészt ahhoz, hogy az emlékévben fontos és maradandó mozzanattal gyarapodjék a hazai kultúra és tudományosság, másrészt ahhoz, hogy előbbre haladjunk saját kulturális és spirituális múltunk megértésének útján.