Régi-új kiállítás könyvtárunk előterében – 1.

A pannonhalmi klasszicista teremkönyvtár előtere hosszabb-rövidebb ideig az elmúlt évtizedekben is helyet adott különböző kamara-kiállításoknak, melyeken a Pannonhalmi Főapátsági Gyűjtemény (múzeum-levéltár-könyvtár) egyes érdekesebb műtárgyait mutatták be. A most látható kiállítás legtöbb darabja – különböző korokból származó rajzok és metszetek igényes másolatai Pannonhalmáról – 2011-ben találta meg a helyét ebben a kis térben, azóta csak kisebb, de mégis jelentősnek mondható változások történtek itt.

Először a templom utolsó átépítésekor (2011 és 2012 között történt) került ide a Stornó Ferenc tervei alapján készült Szent István szobor a bazilikából. Ez hamarosan egy másik helyiségben, de szintén a könyvtár épületének északi oldal termében kap helyet, és új kiállítás is szerveződik köré, melyről hírt adunk majd honlapunkon.