2016 első szakmai napja

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése megszervezte a 2016-os év első szakmai napját a budapesti Piarista Gimnázium konferenciatermében. Az egyházi könyvtárakban őrzött kódexek és kódex-fragmentumok feldolgozása és digitalizálása címmel szervezett konferencián több mint félszázan vettek részt. A szakmai nap moderátora Ásványi Ilona (Főapátsági Könyvtár, Pannonhalma) volt. Az szakmai nap előadásaiban a résztvevők megismerkedhettek az MTA-OSzK Res Libraria Hungariae Kutatócsoport  - Fragmenta Codicum Műhely tevékenységével, melyet Madas Edit DSc és Sarbak Gábor DSc ismertetett. Az ezt követő előadásokban Grócz Zita (Kalocsa), Takács Karolina (Kalocsa), Szalai Katalin (Esztergom) és Mészáros Zoltán (Esztergom) az egyházi könyvtárakban folyó kódexekkel kapcsolatos munkáról számoltak be.
A rendezvényről készült összeállítás (a rendezvény programja és a fotógaléria) elérhető az Egyesülés honlapjáról ide kattintva.