A Gerő Éva, Gerő Katalin, Gerő Gyula Alap idei nyertese: a Váci Egyházmegyei Könyvtár

A Gerő Éva, Gerő Katalin, Gerő Gyula Alap kedvezményezettje a páratlan években a pannonhalmi könyvtár, a páros évben valamely magyar egyházi-felekezeti könyvtár. A kuratórium döntése értelmében a Gerő Alap nyertese 2022-ben a Váci Egyházmegyei Könyvtár lett. A Váci Egyházmegyei Könyvtár az első ismert váci nyomdászhoz köthető különgyűjtemény restaurálását szeretné elkezdeni a megpályázott 300.000 Ft-ból. Ennek az első ütemnek – 9 db nyomtatvány  – a teljes restaurálási költsége 314.325 Ft. 14.325 Ft-ot önrészként biztosítanak az elnyert 300.000 Ft támogatáshoz.

Az idei pályázati felhívást 2022. március 8-án tettük közzé a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár és az Egyházi Könyvtárak Egyesülése (EKE) honlapján, valamint az EKE levelezőlistáján és a KATALIST könyvtárosszakmai levelezőlistán.

A pályázatok beérkezésének határideje: 2022. április 10. volt, az eredményhirdetés tervezett időpontja: 2022. június 12. A pályázat megvalósításának határideje: 2022. december 31., elszámolás: 2023. január 31-ig

Az alapítványt tevő, Gerő Gyula halála miatt az eredményhirdetés szokásos időpontját nem tudtuk tartani.

Az Egyházi Könyvtárak Egyesülése 2022. június 27. és 29. között Pannonhalmán tartotta éves találkozóját.

A rendezvény kiváló alkalom volt arra, hogy kihirdessük a Gerő Éva, Gerő Katalin, Gerő Gyula Alap idei pályázatának nyertesét. Erre a találkozó második napján, este került, a klasszicista teremkönyvtárban, amikor az egyházi könyvtáros kollégák meghallgatták Kiss Zsolt orgonajátékát a barokk orgonán, bejárhatták az este különös hangulatú könyvtár termeit, galériáját, majd koccintottak a főapátság boraival, és egy nagysikerű tombolára is sor került.

A teljes különgyűjtemény: a 9 db és még további 8 kötetből álló gyűjtemény teljes restaurálási költsége: 942.975 Ft

Szeretettel gratulálunk a nyerteseknek!