Az apostoli nuncius látogatott levéltárunkba

Michael August Blume a főapátsági levéltárban

Szent Benedek ünnepén (március 21.) monostorunk vendége volt Michael August Blume érsek, Magyarország apostoli nunciusa. Az általa celebrált szentmise, a főapátság új időszaki kiállításának megnyitója és az ünnepi ebéd után levéltárunkat is felkereste.

25 éves az Egyházi Könyvtárak Egyesülése

A születésnapi ünnepséget 2019. március 5-én a PPKE JÁK Dísztermében tartotta a szervezet. Az egyesület első elnökét Pannonhalma adta, Bánhegyi B. Miksa, könyvtárunk korábbi – 1988 és 2009 között – igazgatója személyében. Mostani elnöke Ásványi Ilona, a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár jelenlegi igazgatója.

Törvények és jogszabályok című szakmai nap a Sapientián

Mindent szabad nekem, de nem minden használ. (1Kor 6, 12a) Törvények és jogszabályok címmel szervezett szakmai napot az Egyházi Könyvtárak Egyesülése (EKE), 2019. február 19-én Sapientia Szerzetesi Hittudományi Főiskolán, melyen könyvtárunk is részt vett. A programról – beszámoló, fotók, előadások – az EKE honlapján olvashatunk.

Decemberi nyitvatartás

Értesítjük a könyvtárhasználókat, hogy Könyvtárunk 2018. december 14. és 2019. január 3. között zárva tart.

Megértésüket köszönjük!

A Könyvtár munkatársai

Könyvtár ami összeköt…

Október 20-án immár negyedik alkalommal látogattak el Pannonhalmára a „Könyvtár ami összeköt” és a „Múzeum határok nélkül” program ösztöndíjasai és kísérőik. Az idei könyvtáros ösztöndíj nyertesei között volt Bak Ágnes, aki az Egyházi Könyvtárak Egyesülése egyik határon túli tagkönyvtárának a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet Könyvtárának ifjú munkatársa.

A Dr. Kőrösy László emlékkönyv – benne eddig publikálatlan, a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtárban őrzött kéziratokkal

A 89. Ünnepi Könyvhétre (2018. június 7-11.) a Laskai Osvát Antikvárium Libri Veteres Strigonii sorozat 7. köteteként jelent meg Mezei Attila és Spóner Orsolya szerkesztésében a Dr. Kőrösy László emlékkönyv, benne, többek között Kőrösy László Ebeden és Dömösön végzett népdalgyűjtésének eredménye és két elbeszélés, melynek kéziratait a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár őrzi.